Kinezyterapia

> > Kinezyterapia

Kineza znaczy ruch/ ćwiczenie. Inaczej mówiąc Kinezyterapia jest to terapia leczenia poprzez ruch. Zwana inaczej gimnastyką leczniczą lub ćwiczeniami rehabilitacyjnymi. W Krakowskiej Fabryce Zdrowia ćwiczenia rozpisywane są po wcześniejszej diagnostyce terapeutycznej. Każdy pacjent otrzymuje własny zestaw ćwiczeń kinezyterapeutycznych, które  powinien wykonywać samodzielnie w domu. Zwiększa to w znaczącym stopniu skuteczność terapii, która jest sumą pracy terapeuty oraz sumienną pracą pacjenta. Kinezyterapia odnosi się między innymi do ćwiczeń tułowia np: stabilizacji, ćwiczeń wzmacniających lub ćwiczeń rozciągających konkretne partie mięśniowe . Wszystkie wykonywane elementy są demonstrowane, a ich skuteczność i poprawność wykonywania jest weryfikowana na sali gimnastycznej w naszej placówce.

W trakcie ćwiczeń wykorzystujemy różnego rodzaju podstawowe przyrządy kinezyterapeutyczne takie jak piłki, BOSU, taśmy, poduszki sensomotoryczne ( berety rehabilitacyjne ). Wykorzystanie sprzętu rehabilitacyjnego podczas ćwiczeń zwiększa różnorodność prowadzonych ćwiczeń oraz pozwala w krótszym czasie osiągnąć zadowalające rezultaty z terapii.

W Krakowskiej Fabryce Zdrowia posiadamy szeroką gamę certyfikowanych urządzeń rehabilitacyjnych dostosowanych do potrzeb naszych pacjentów.

Inne zabiegi z tej kategorii.