fbpx

Masaż klasyczny i masaż relaksacyjny

> > Masaz

Oferta masażystki

 

Masaż klasyczny, masaż relaksacyjny lub masaż sportowy – każdy z nich to określone, przemyślane oddziaływanie mechanicznymi bodźcami na układ mięśniowy. Ważne jest, aby  pacjent (osoba masowana) zachowywał się biernie. Celem wszystkich takich zabiegów rehabilitacyjnych jest wywołanie ze strony organizmu określonych reakcji takich jak: przekrwienie, zmniejszenie napięcia mięśniowego, wyrzutu hormonów szczęścia. Reakcja, zgodnie z fachowymi definicjami masażu, powinna dotyczyć zarówno ciała pacjenta, jak i jego psychiki.

Warto podkreślić, że masaż to jedna z najstarszych znanych form rehabilitacji. Jej korzeni można szukać na Wschodzie – w Indiach i Chinach, w których masaże wyłaniają się jako część rytuału religijnego. Obecnie prowadzone usługi wykonywania na przykład masażu klasycznego czy masażu kijem bambusowym to efekt ponad 5000 lat rozwoju  kulturowego. Masaże wpływają nie tylko na poprawę stanu zdrowia, ale i samopoczucia. Dzieje się to między innymi poprzez korzystne wpływanie na cały organizm – począwszy od skóry, przez mięśnie, więzadła po układ nerwowy, krwionośny czy limfatyczny.

 

W walce ze stresem

 

Stres został okrzyknięty chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Czynniki powodujące występowanie globalnie pojawiających się schorzeń mogą mieć podłoże psychiczne, fizyczne i społeczne. Nie da się ukryć, że żyjemy w ciągłym biegu, nie mając czasu na odpowiednie zadbanie o swoje ciało i sferę psychiczną. Aby zachować równowagę ducha i ciała, należy aktywnie przeciwdziałać tym negatywnym następstwom, wpływając na odnowę sił życiowych. W procesie odnowy biologicznej znaczącą rolę odgrywają zabiegi rehabilitacyjne w postaci różnych form masażu.

  • drenaż limfatyczny

  • tkanek głebokich