fbpx

Tomasz Kolada

> > Tomasz-kolada

Biografia .

Tomasz Kolada – Mgr fizjoterapii z ponad 10 letnim doświadczeniem pracy z pacjentami zdobytym zarówno w kraju jak i za granicą. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz regularny uczestnik wielu kursów branżowych z zakresu fizjoterapii.

Przez 8 lat pracował jako fizjoterapeuta oraz trener personalny w Oslo, gdzie oprócz oprócz terapii manualnej promował codzienną aktywność fizyczną polepszając stan zdrowia oraz samopoczucie swoich podopiecznych. Taką samą postawę próbuje przekazywać pacjentom tutaj w Polsce.

Od lat specjalizuje się w pracy z systemem powięziowym człowieka. Jest ciągle zafascynowany tym jak szybko praca z tą strukturą, jest w stanie nie tylko zniwelować objawy bólowe, ale też globalnie poprawić stan funkcjonowania organizmu.

Dodatkowe informacje.

Tomasz Kolada zajmuje się pacjentami z bólami ostrymi i przewlekłymi: głowy, szyi, kręgosłupa oraz stawów obwodowych. Pracuje również z przeciążeniami spowodowanymi pracą biurową oraz pacjentami ortopedycznymi.

Używa głównie technik manualnych takich jak: Manipulacja Powięzi wg STECCO (FM), Fascial Distortion Model (FDM) oraz metodę leczenia i diagnozy bólów kręgosłupa wg Mc Kenzie. Wykorzystuje również akupunkturę medyczną (DN), rozluźnianie narzędziowe (IASTM) oraz głęboki masaż terapeutyczny.

Jego Pacjenci zawsze dostają dodatkowo ćwiczenia do wykonywania w domu tak, by mogli mieć czynny udział w poprawie swojego stanu zdrowia.

Prywatnie pasjonat kolarstwa MTB, turystyki wysokogórskiej oraz morsowania w lodowatej wodzie.