fbpx

masaż sportowy/powięziowy

> > Masaz-sportowy

Masaż sportowy to forma odnowy biologicznej przeznaczona dla osób aktywnych fizycznie, która cechuje się dużo większą intensywnością niż w przypadku np: masażu relaksacyjnego czy masażu klasycznego. W trakcie masażu sportowego terapeuta palpacyjnie poszukuje napiętych pasm mięśniowych zwanych punktami spustowymi bądź pasmami spustowymi. W wyniku mocnego ucisku dochodzi do relaksacji lokalnie spiętej tkanki i w efekcie – do rozluźnienia mięśnia całościowo. Celem tego typu masażu jest usunięcie przemęczenia powstałego na skutek intensywnego wysiłku fizycznego. Można podzielić go na masaż przedwysiłkowy, śródwysiłkowy i powysiłkowy. Należy jednak pamiętać, że odnosi się to głównie do osób, które trenują zawodowo.

Masaż sportowy traktuje się go jako formę uzupełnienia kompletnego planu treningowego. Pozwala to osiągnąć lepsze wyniki sportowe oraz zabezpieczyć organizm  przed wystąpieniem kontuzji. Masaż sportowy pomaga rozciągnąć dane partie mięśni, zwiększyć zakres ruchomości i zmniejszyć bolesność okołotreningową.

Jest to bardzo intensywne działanie na tkanki, zalecane maksymalnie 3 razy w tygodniu,w zależności od planu treningowego.

Inne zabiegi z tej kategorii.