Masaż klasyczny i masaż relaksacyjny

> > Masaz

Oferta masażystki

 

Masaż klasyczny, masaż relaksacyjny lub masaż sportowy – wszystkie można określić jako określone, przemyślane wcześniej oddziaływanie mechanicznymi bodźcami na układ mięśniowy. Ważne jest, aby  pacjent (osoba masowana) zachowywał się biernie. Celem wszystkich takich zabiegów rehabilitacyjnych jest wywołanie ze strony organizmu określonych reakcji takich jak: przekrwienie, zmniejszenie napięcia mięśniowego, wyrzut hormonów szczęścia. Reakcja, zgodnie z fachowymi definicjami masażu, powinna dotyczyć zarówno ciała pacjenta, jak i jego psychiki.

Warto podkreślić, że masaż to jedna z najstarszych znanych form rehabilitacji. Jej korzeni można szukać na Wschodzie – w Indiach i Chinach, w których masaże wyłaniają się jako część rytuału religijnego. Obecnie prowadzone usługi wykonywania na przykład masażu klasycznego czy masażu bambusem to efekt ponad 5000 lat rozwoju w wielu kulturach. Masaże wpływają nie tylko na poprawę stanu zdrowia, ale także samopoczucia. Dzieje się to między innymi przez korzystne wpływanie na cały nasz organizm – począwszy od skóry, przez mięśnie, więzadła po układ nerwowy krwionośny czy limfatyczny.

 

W walce ze stresem

 

Stres został okrzyknięty chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Czynniki powodujące choroby cywilizacyjne mogą mieć podłoże psychiczne, fizyczne i społeczne. Nie da się ukryć, że żyjemy w ciągłym biegu, nie mając czasu na odpowiednie zadbanie o swoje ciało i sferę psychiki. Aby zachować równowagę ducha i ciała, należy aktywnie przeciwdziałać tym negatywnym następstwom, wpływając na odnowę sił życiowych. W procesie odnowy biologicznej znaczącą rolę odgrywają zabiegi rehabilitacyjne w postaci różnych form masażu.

 

  • stemplami

  • drenaż limfatyczny

  • wibracyjny

  • tkanek głebokich